Drugie oblicze // The Place Beyond the Pines

Posted: 6 czerwca, 2013 in 9, Dramat, Recenzje

Na początku muszę stwierdzić, że nie rozumiem polskiego tytułu, czemu taki właśnie został nadany – drugie oblicze. Że każdy z nas ma swoje drugie oblicze? W zasadzie to film wg. mnie o tym nie traktuje, raczej mówi o tym, że pewnych decyzji nie można cofnąć. Jak się już je podjęło, to trzeba teraz z tym żyć i mieć świadomość, że mogą mieć one na nas wpływ w przyszłości. Jednak o ile nie potrafię zrozumieć polskiego tytułu, to angielskiego tym bardziej.
Nie rozumiem też czemu ten film jest porównywany do „Drive” (na polskich plakatach) ? Przecież to całkiem inna broszka, jedynym łącznikiem można nazwać małomówna postać którą gra Ryan Gosling. Tutaj na ekranie coś się ciągle dzieje, jest akcja, pościgi, zdenerwowanie, w Drive też niby to było ale jednak wszystko było całkowicie opanowane i właśnie ten stoicki spokój głównego bohatera sprawiał, że nie można było wysiedzieć w spokoju (początkowa scena pościgu). Lubię Goslinga, ale zaczynam się bać, że teraz będzie obsadzany tylko w rolach właśnie takich cichych, tajemniczych postaci i w końcu skończy jak Nicholas Cage – człowiek o mimice, która wyraża więcej niż tysiąc słów.

W każdym razie, postać Luke’a mimo swojej tajemniczości była przekonywująca – z jednej strony bad boy, z drugiej facet, który chce jak najlepiej dla swojego dziecka, chociaż sam nie wie do końca jak to zrobić. Ale stara się i chyba stara się za bardzo. Druga główna postać grana przez Bradely’a Coopera, aktora, którego znam akurat głównie z komedii, też wypadała w tej opowieści świetnie. Postać pełna emocji.
Nie mogę też nie zwrócić uwagi na zdjęcia. Niektóre z długich ujęć po prostu mnie urzekły, ten odjazd kamery, piękne otoczenie. Aż nie chciało się żeby scena się już kończyła.

Ogółem mogę film spokojnie ocenić na 9/10.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s