Wild Bill

Posted: 17 czerwca, 2013 in 7, Dramat, Recenzje

Zwykle oglądając film brytyjski spodziewam się mocnej, zakręconej akcji w klimatach gangsterskich (reż. Guy Ritchie się kłania), jednak ten film idzie w trochę inną stronę i idzie dalej.

Opowiedziana jest niby prosta historia, ot ojciec wychodzi z więzienia i wraca do swoich dzieci, z których to starsze nie chce go znać i widzieć, a dawni kumple chcą go znów wkręcić w lewe interesy. Gośc musi sobie poradzić ze swoimi pociechami, nawiązać znów z nimi jakieś więzi, a do tego starać się nie trafić do więzienia przez znajomości z przestępcami. Jednak nie jest to tylko film o tym. Mamy tutaj w pewien sposób spojrzenie na problemy społeczne z jakimi borykają się biedniejsze dzielnice (nie tylko) Londynu: narkomania, kradzieże, prostytucja, młodociane rodzicielstwo, ogólny brak perspektyw na lepsze życie. Niektóre rzeczy są pokazane bardzo dosadnie (T który jest niejako „bossem” narkotykowym na dzielnicy i stara się wciągnąć dzieciaki w dilerkę), inne zaś subtelnie, trzeba uważniej oglądać (młodociana matka, w której podkochuje się Dean, syn Billa. W młodości popełniła błąd, jednak teraz stara się aby iść ku lepszemu).

Dużym plusem filmu jest jednak nie tylko scenariusz, ale także aktorstwo. Każdy z aktorów odegrał swoją postać naprawdę świetnie, od Billa, który wraca do domu po 8 latach odsiadki, przez jego młodszego syna Jimmy’ego, który widać wyraźnie, że potrzebuje ojca, przez T który stara sie trzymać wszystko żelazną ręką, ale tak naprawdę to widać, że nie do końca sobie radzi w roli szefa na dzielnicy.

Jeśli ktoś lubi dramaty, to na filmie na pewno się nie zawiedzie.

7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s