Turyści // Sightseers

Posted: 24 czerwca, 2013 in 5, Dramat, Recenzje

Turyści. Tytuł poniekąd przewrotny, mamy parkę – Chrisa oraz Tinę, którzy wyruszają w podróż z przyczepą campingową. Podróż przygotowaną i zaplanowaną przez Chrisa, można się domyślać, że chce on w ten sposób pokazać Tinie część siebie, swoje ulubione miejsca. Więc cała ta podróż nie ma być dla nich swoistym sposobem na odkrycie siebie, bo w domu, w którym wyraźnie dominuje matka Tiny, nie ma na to szans.

Wydawałoby się, że czeka nas romantyczna podróż, pełne wzruszeń opowieści kochanków. No może nie do końca, trup ściele się nawet gęsto. Zaczyna się od przypadkowego gościa, który zaburzył poczucie równowagi Chrisa poprzez wyrzucenie papierka w zabytkowym tramwaju. Kończy się niemal na facecie, przy którym wyraźnie widać, że Chris odsuwa się od Tiny, ona jednak na to nie chce pozwolić…

Bohaterowie starają się kochać nawzajem, starają się pod siebie dopasować, w myśl tytułu piosenki, która rozpoczyna wycieczkę pary (i kończy sam film) „The power of love” – miłość jest potężną siłą i mimo pewnych przeszkód, próbują iść razem. Jednak z kolejnymi minutami filmu widać coraz wyraźniej, że tutaj potęga miłości nie wystarczy, czegoś brakuje, jednak oni nie chcą tego zauważać.

Dziwi mnie tylko zakwalifikowanie filmu jako czarna komedia. Mało tutaj dla mnie było czarnego humoru, nawet takiego mocnego jak np. w „Braindead”. Ten film to bardziej dla mnie dramat i przez ten pryzmat na niego patrzę. Film jednak sam w sobie nie zapada mocno w pamięć, ot taki do obejrzenia i tyle.

Nie mogę nie wspomnieć o wielkim plusie jakim są krajobrazy. Widoczki jakie nam serwują kolejne minuty filmu, góry, doliny, jezioro skąpane w mgle wyglądają po prostu przecudnie.

Ogólnie 5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s