Inwazja: Bitwa o Los Angeles // Battle: Los Angeles

Posted: 1 lipca, 2013 in 5, Recenzje, Science-Fiction

Kino bez zbędnych przemyśleń, bez głębokiego przesłania, bez twistów fabularnych, za to czysta i nieskrępowana rozpierducha. Przedstawicielem właśnie takiego typu filmów jest „Inwazja: Bitwa o Los Angeles”. Na szczęście nie jest to skrajny przedstawiciel, gdzie jeden bohater kosi przeciwników, tutaj mamy za to grupkę marines których mottem jest „Walczymy o naszą ziemię,nasze rodziny, nasze domy i nasz kraj, do cholery. Dlatego, czymkolwiek są, pokażemy im jak walczą marines.” Jakież to hollywoodzkie…

O fabule nie będę się rozpisywać, bo tak jak pisałem na samym początku – w tym typie kina nie spodziewam się głębokich myśli, totalnego mindfuck’a podczas oglądania. Po prostu czysta i nieskrępowana rozrywka, której nie psuje nawet jedna myśl. Myślenie jest zbędne, należy tylko chłonąć obrazy. I broń Boże, nie analizuj tego co widzisz, bo jeszcze dojrzysz niedociągnięcia i dziwne zagrania scenariuszowe i błędy fabularne. Lepiej nie, szkoda psuć sobie klimat. Jeśli już się wczujemy, to mamy dużo, bardzo dużo strzelania, dużo krzyczenia „go, go, go” , „move, move” czy też „take cover”. Jak to w filmach pseudowojennych.

Na plus dla tego filmu muszę stwierdzić, że efekty specjalne całkiem fajnie wyszły, sceny gdy „meteoryty” lądują w ocenianie bardzo fajnie, wygląda. Podobnie wygląd statków latających. Drugim plusem jest montaż scen batalistycznych jaki znamy z filmów wojennych. Bardzo dynamiczny, aż czuć akcję która rozgrywa się dookoła. I nie jest ten dynamizm też przesadzony, że człowiek zacząłby się gubić, jest w sam raz.

Nie wiem co więcej można powiedzieć o tym filmie. Jeśli nie ma nic lepszego do obejrzenia z filmów akcji to można odpalić – 5/10.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s