Układ Zamknięty

Posted: 10 lipca, 2013 in 8, Dramat, Recenzje

W myśl zasady „dajcie mi człowieka a znajdę paragraf” rozgrywa się cała akcja, opartego na autentycznych wydarzeniach, filmu „Układ Zamknięty”. Już samo fakt, że film jest poparty prawdziwymi wydarzeniami sprawia, że oglądając go nie można wyjść ze zdumienia, że coś takiego miało miejsce w kraju, jakby nie było, demokratycznym.

Trójka przedsiębiorców zakłada wspólnie firmę, firma ma olbrzymi potencjał i to jest jej największy błąd. Potencjał ten widzią pewne osoby, urzędnicy, którzy naginając fakty niszczą przedsiębiorców oraz ich dzieło, a wszystko to w zgodzie z prawem. Dopiero po latach zostaje wykazane, że działanie było bezprawne, jednak czy ma to już sens?

O samej fabule nie będę się więcej rozpisywać, bo reżyser nie musiał tutaj nic wymyślać, może jedynie te spotkania w kuluarach. Przede wszystkim samo poprowadzenie akcji jest świetne, pokazanie poszczególnych wydarzeń. Reżyser skupia się na faktach, pokazuje jak może działać (i jak widać także działa) system w którym żyjemy, który nas otacza. Ekran aż kipi od emocji, raz, że pokazane są emocje jakie targają bohaterami, dwa to świetna gra aktorska. Każdy z aktorów nakreślił wyrazistą postać, szczególnie zapadł mi w pamięć prokurator Kamil Słodowski grany przez Wojciecha Żołądkowicza, po prostu niesamowite przedstawienie emocji, mimiki, gestykulacji.

Ogólnie mówiąc mocne kino, na miarę filmu „Lincz” czy „Dług”, na pewno zapadnie na długi czas w głowie.
8/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s