Oz: Wielki i Potężny // Oz: The Great and Powerful

Posted: 12 lipca, 2013 in 5, Familijny, Przygodowy, Recenzje

Nie pamiętam żebym widział kiedykolwiek dzieje krainy Oz sprzed pojawienia się w nim Dorotki z Kansas. I ten film właśnie wypełnił tę lukę. Prezentuje skąd wziął się „czarnoksiężnik” Oz w krainie, w jaki sposób zasiadł na tronie oraz dlaczego sam nie zniszczył złej wiedźmy, ale w swoim czasie wysłał z takim zadaniem Dorotkę.
Film jest typowym dziełem familijnym. Mamy pokazany wątek miłości, przyjaźni, zła oraz wielkiej wygranej dobrych postaci. Muszę przyznać, że w swojej działce film spełnia się całkowicie. Jeśli damy się ponieść opowieści to mamy gwarantowaną dobrą zabawę.

Film oglądałem w wersji 3D i muszę przyznać, że efekty całkowicie mnie zadowoliły (w przeciwieństwie do mocno wychwalanego swego czasu „Awatara”). Nie raz można było odnieść wrażenie, że z ekranu coś na nas spadnie, wyskoczy, zaatakuje, czyli efekty zostały wykorzystane w 100% (a nie jako tylko odróżnienie tła od rzeczy pierwszoplanowych). Same widoki także są piękne, krajobraz jaki widzi Oz po przeleceniu balonem tornada zapiera dech w piersiach.

Aktorstwo jak na film familijny całkiem udane, chociaż nie mogłem się do końca wczuć z powodu dubbingu, ale cóż, kino dla młodszego widza ma swoje reguły którymi musi się kierować.

Ogółem oceniam film na 5/10, bo spodziewałem się jednak po tym filmie trochę więcej – przykładowo „Alicja w krainie czarów” też jest filmem familijnym, a mimo to dało się odczuć grozę momentami, sama wizja Burtona tej bajki była świetna!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s