Przed zachodem słońca // Before Sunset

Posted: 14 lipca, 2013 in 8, Dramat, Recenzje, Romantyczny

Film „Przed wschodem słońca” miał zakończenie otwarte. Mogliśmy sami sprawdzić czy jesteśmy romantykami czy też cynikami dopowiadając sobie jakie były dalsze losy bohaterów, czy Jesse i Celine spotkali się tak jak było umówione, pół roku później w Wiedniu. Jak na początku dowiadujemy się – nie spotkali się… Teraz rzecz dzeje się 9 lat później, w Paryżu, po wieczorze autorskim promującą książkę Jesse’ego.

Znów cały film opiera się tylko i wyłącznie na rozmowie, na niedopowiedzeniach, milczeniu. Od samego początku można mieć wrażenie, że cała akcja dzieje się od razu po poprzednim filmie, bo bohaterowie rozmawiają ze sobą tak jak wtedy, i robią to niemal tak jakby nigdy nie przerwali (tym bardziej na 9 lat) swojej nocnej konwersacji. Wcześniej ich rozmowy były miejscami nieśmiałe, starali się poznać siebie nawzajem do tego, nie wiedzieli czego się spodziewać po całej nocy ze sobą, czy coś z tego może być. Tutaj ich rozmowy są bardzo śmiałe, z jednej strony opowiadają sobie co się w ich życiu zmieniło przez ten czas, jak teraz wygląda ich rzeczywistość, z drugiej strony starają się sprawdzić, dowiedzieć co dla tej drugiej strony znaczyła tamta noc. Czy zmieniła coś w jego/jej życiu, poglądach, czy wspominają ją, czy to „coś” co wtedy w sobie odkryli jest w nich nadal żywe. Opowiadają sobie swoje przemyślenia, ale robią to ostrożnie, obracają to w żart, albo starają się swoją opowieść wytłumaczyć jakimś innym zdarzeniem.

Film jest bardzo udaną kontynuacją, znów pokazał, że wystarczy świetna gra aktorska i doskonałe dialogi aby film dobrze się oglądało.

8/10

 

Zobacz także:

=> Przed wschodem słońca

=> Przed północą

Komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s