Pacific Rim

Posted: 9 sierpnia, 2013 in 7, Recenzje, Science-Fiction

Idąc na Pacific Rim wiedziałem po części czego się po tym filmie spodziewać – dobrej zabawy. Musze przyznać, że film całkowicie zaspokoił moje oczekiwania. Guilermo del Toro stworzył film na modłę dawnych Godzilli czy też filmów katastroficznych, gdy jako dziecko oglądało się z wypiekami na twarzy jak całe miasta są niszczone przez potwory/żywioł, a dzielni bohaterowie walczą z nim/nimi aby powstrzymać zagładę/przetrwać.

Zacznę od tego, że oglądając ten film nie można za dużo myśleć o fabule. Jest to typowo rozrywkowe kino w związku z czym fabuła nie ma na celu powalenie nas twistami, galeria postaci nie będzie wybitnie rozwinięta,a główny bohater nie stanie się naszym idolem. Fabuła jest miejscami dziurawa, niespójna, nielogiczna, ale nie o to tutaj chodzi. Fabuła ma nam zapewnić czystą i nieskrępowaną zabawę.

Na wielki plus musze zaliczyć postaci robotów oraz Kanji. Wyglądają po prostu niesamowicie. W robotach aż czuć ich ciężar, siłę, zaś w Kanji ich „zwierzęcość”, dzikość. Dodatkowo efekty specjalne są świetne. Wszystko dookoła się kruszy, rozpada, wybucha, gdy potwory walczą z robotami w morzu można niemal poczuć tryskającą wokół wodę.

Jak na tego typu film to naprawdę spodobały mi się dwie postacie, jedną z nich jest  gen. Stacker Pentecost. Aktor, który go odegrał idealnie pasował do tej roli, ze swoją mimiką oraz wyniosłą postawą. Drugą jest Hannibal Chau i tutaj aktor także doskonale pasował. Obie postaci są świetnie pokazane, ich charakter, zachowanie, osobowość.

Na koniec dodam, że jest to jeden z filmów, który koniecznie trzeba oglądać na dużym ekranie (im większy tym lepszy). W kinie efekty, pojedynki robią naprawdę dobre wrażenie!

7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s