Wiecznie żywy // Warm Bodies

Posted: 14 września, 2013 in 7, Horror, Komedia, Recenzje, Romantyczny

A gdyby zombie miały uczucia (nie tylko głodu)? W zasadzie takim pytaniem można podsumować film Wiecznie Żywy, który to jest opowieścią o wielkiej miłości w czasach zombieapokalipsy.

Trzeba przyznać, że ten film, podobnie jak FIDO wychodzi poza schemat typowego obrazu zombie. W zasadzie, to tutaj zombie o tajemnicznm imieniu R jest główną postacią filmu. Do tego jest inny niż wszystkie żywe trupy dookoła – myśli. To wszystko jest chyba zasługą jego altruizmu, gdyż zabijając żywego zjada jego mózg, dzięki czemu ten nie odrodzi się jako zombie, a dodatkowo R przejmuje jego uczucia i wspomnienia. Przez to wszystko zauważa raz dziewczynę, która wyszła z ekspedycją po leki, zabija jej chłopaka, zjada jego mózg i….zaczyna się miłość do niej. Ciekawy zabieg i może przez to ten film wypada zupełnie inaczej niż pozostałe o zombieapokalipsie.

Patrząc na środowisko filmu (dużo zombie), to za mało jest w nim gore. Skoro są żywe trupy, to krwi powinno być sporo, a tutaj nie uświadczymy jej prawie wcale. Nawet sceny gdzie trupy zabijają kogoś są pokazane tak spokojnie, delikatnie. W sumie gdyby element gore występował w filmie, to nie pasowałoby to do koncepcji filmu. Za to co chwilę mamy pewne akcje, które wyśmiewają ten gatunek filmów („Poruszanie się w grupach ma sens, zwłaszcza gdy wszyscy ciągle próbują strzelić ci w łeb”). Aż nie można się nie uśmiechnąć.

Olbrzymim plusem dla mnie była ścieżka dźwiękowa filmu. Miłe kawałki leciały co chwilę, aż je się fajnie słuchało.

Aktorstwo na wystarczającym poziomie. Malkovich nie za bardzo miał się kiedy wykazać w filmie, bo w sumie to miał bardzo epizodyczną postać. Muszę jeszcze dodać, że Julie, grana przez Teresę Palmer bardzo, ale to bardzo przypominała mi w filmie Kristen Stewart. Ot, taka moja mała dygresja.

Ogółem za wyłamanie się ze schematu i soundtrack – 7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s