Mama

Posted: 22 września, 2013 in 4, 5, Dramat, Horror, Recenzje

Włączając film spodziewałem się czegoś świetnego, strasznego. Dostałem więcej niż mocnego przeciętniaka – film, który można obejrzeć, ale można też spokojnie odpuścić sobie i nic się nie straci.

Film opierał się na fabule, która była eksplorowana ile się da w różnych innych filmach – duch, który szuka ukojenia. Nudny już jest ten typ filmów, żeby chociaż był wprowadzony jakiś ciekawy motyw, niestety odkrywcze w fabule było jedynie zakończenie, brak cukierkowatości, nie hollywoodzkie. Fajny był też motyw z zezwierzęceniem dziewczynek, szczególnie tej młodszej. To jak się poruszała na czworakach, jak ukrywała się po kątach.

Efekty w filmie niestety nie powalały, Mama wyglądała powiedzmy, że strasznie, ale jej animacja była jak dla mnie dość toporna. Jedyny plus efektów, to sceny gdzie w śnie pokazywana jest przeszłość ducha, świetnie wykonana rzecz, ma klimat.

Straszenie w filmie opierało się tylko na momentach gdy duch wyskakiwał zza albo ze ściany. Brakowało mi typowego budowania napięcia, zabawy dźwiękiem. Jednak u tutaj mogę znaleźć jednego plusa – scena gdy Lilly „bawi” się z Mamą, widać tylko dziecko, kocyk który ciągnie i cień na ścianie. A w korytarzu pojawia się jej siostra, czyli to nie z nią się bawi w siłowanie.

Ogólnie 4,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s