Iron Man 3

Posted: 3 listopada, 2013 in 7, Recenzje, Science-Fiction, Sensacyjny

Czy to strój tworzy bohatera, czy jego osobowość? Takie pytanie zostaje postawione w trzeciej części przygód Tony’ego Starka. Czy postać Iron Mana tworzy Tony w stroju, czy też może postać ta może istnieć nawet bez kombinezonu?

W tej części pokazane jest, że Tony Stark powoli ma wszystkiego już dość, całej tej sławy i otoczki z nią związanej. Ciągłej walki z przeciwnikami i ratowania świata, zaczyna mieć napady lękowe. Dodatkowo zostaje obdarty ze swojej zbroi i musi zacząć sobie radzić bez niej. Mimo tych wszystkich przeciwności losu nie poddaje się i staje do walki z przeciwnikami.

Aktorsko Robert Downey Jr. znów spisał się na medal i śwetnie odegrał główną rolę. Był zabawny, czarujący, zagubiony, dokładnie taki jak Tony Stark. W tej części świetna rola i postać przypadła Benowi Kingsley’owi. Odegrał on jednego z wrogów Iron Mana – szalonego Mandaryna. Fabularnie postać była genialnie wprowadzona, a Ben odegrał go mistrzowsko. Reszta aktorów też była w porządku, ale nie zapadli mi specjalnie w pamięć.

Oczywiście film nie jest perfekcyjny, są w nim momenty totalnie nielogiczne jak choćby scena ataku na rezydencję Tony’ego – wystrzeliwane rakiety wybuchają bardzo efektownie, odłupując kolejne fragmenty ścian, jednak gdy jedna z nich wybucha w okolicach bohaterów, to tylko odrzuca ich pod ścianę (Gdzie odłamki? Gdzie niszczycielska siła wybuchu?). Cała akcja z naprawianiem prototypowego kombinezonu też dziwnie wypadała i jak wychodzi na samym końcu filmu, zupełnie niepotrzebna. Inny motyw związany z zionięciem ogniem przez głównego przeciwnika po prostu był tak przesadzony, że aż śmieszny.

Ogólnie to dla fanów serii ten film jest pozycją obowiązkową, dla osób lubiących dobry film z superbohaterem w roli głównej też można tę pozycję spokojnie polecić.

7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s