A Fantastic Fear of Everything

Posted: 26 listopada, 2013 in 7, 8, Komedia, Recenzje

Podobno strach ma wielkie oczy. Co jednak gdy boimy się wszystkiego dookoła? Gdy kazdy najlżejszy szmer, każdy najmniejszy cień, poruszenie firanki sprawia, że zamieramy ze strachu? W jaki sposób wtedy wyrazimy nasz strach?

Dokładnie o czymś takim mówi komedia „A Fantastic Fear of Everything„. Jack jest pisarzem, dotychczas pisywał książki dla dzieci, jednak teraz jego nowym projektem jest opowieść o XIX-wiecznych mordercach. Wczytuje się więc w biografie morderców z czasów wiktoriańskich i popada przez to w zupełną paranoję, zaczyna się bać o swoje życie. Wszędzie widzi cienie, które tylko czychają aby go zadźgać/udusić/zatłuc… Trzeba też przyznać, że takie życie w ciągłym strachu nie jest łatwe. Szczególnie jeśli musimy wychodzić czasem na zewnątrz, albo mieszkamy samotnie.

Cały film to w zasadzie teatr jednego aktora i Simon Pegg całkowicie podołał temu wyzwaniu, dał po prostu mistrzowski pokaz umiejętności komediowych. Jego mimika jaką raczy nas za każdym razem gdy coś (w jego mniemaniu) jest nie tak, sposób poruszania się, a nawet to jak mówi po prostu powala na kolana. Patrząc na to co aktor ten wyprawia w tym filmie można powiedzieć, że Rowan Atkinson ma godnego następcę wśród swoich rodaków.

Od strony scenariusza to film naprawdę zabawnie pokazuje paranoję na jaką cierpi bohater. W jednej chwili widzimy zwyczajnie łopoczącą na wietrze zasłonę, a nagle dostrzegamy w niej kształt człowieka – zapewne kogoś kto tylko czycha na życie Jack’a. Dzięki taki zabiegom co chwilę możemy obserwować próby walki Jacka ze swoim strachem i o ile jedne czynności są całkowicie normalne, to inne wyglądają (w oczach osób niecierpiących na paranoję) całkowicie idiotycznie. Jednak trzeba przyznać też jedno – nie sposób domyśleć się co będzie się działo w kolejnych scenach. Film bardzo nieprzewidywalny i momentami całkowicie absurdalny. ale właśnie przez to doskonale potrafi zaciekawić widza.

Ogólnie jest to świetna komediąa, która potrafi rozbawić widza.

7,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s