2 Króliki // 2 Coelhos

Posted: 18 sierpnia, 2014 in 7, 8, Akcja, ocena

Główny bohater – Edgar ma plan jak ukraść sporą sumę pieniędzy od miejscowego bossa Maicoma, który to chce opłacić skorumpowanego prokuratora, aby ten pomógł mu ujść cało ze stawianych mu zarzutów. Jak się jednak okazuje, wszyscy są ze sobą ściślej powiązani niż widz sądzi na początku.

Film przypomina mi dość mocno pozycje Guya Ritchiego – dużo zazębiających się wątków i fabuła, którą trzeba uważnie oglądać żeby się nie pogubić. Do tego niebanalne postaci, każda z nich wyróżnia się jakąś cechą na tle pozostałych, jest odrębną jednostką, a nie jedną z wielu w filmie. Akcja gna do przodu, nie ma żadnych dłużyzn na których by się przysypiało.

Na duży plus muszę zaliczyć montaż. Chronologia jest całkowicie zaburzona, szczególnie na początku opowiadana historia skacze z wątku na wątek oraz potrafi zmieniać czas jaki przedstawia kilka razy. Na szczęście przy większych zawirowaniach fabuły czy wprowadzeniu ważniejszego wątku, pewne wiążące się z nim rzeczy są przypominane. Nie trzeba dzięki temu z długopisem i kartką w ręku oglądać filmu (ale przysypiać też nie można, bo wtedy zupełnie się pogubimy). Dodatkowo miejscami występują świetne wstawki animowane, które po prostu tworzą specyficzny klimat filmu.

Aktorzy brazylijscy są mi zupełnie nieznani w związku z czym do tego filmu usiadłem bez jakichkolwiek oczekiwań czy uprzedzeń – zupełna „tabula rasa”. Muszę przyznać, że każdy z aktorów zagrał świetnie, nawet tak poboczne postaci jak Tanajura (szalony policjant robiący własne brudne interesy) czy Bola (prawa ręka Maicona). Ogółem jestem także w tej kwestii na „tak”.

Podsumowując krótko – jest to ciekawe kino akcji w stylu Guya Ritchiego.

7,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s