Raid 2 // Serbuan maut 2: Berandal

Posted: 24 sierpnia, 2014 in 5, Akcja, Thriller

Czasem reżyser kręcąc sequel ma pewne ambicje, chce pokazać coś więcej niż w poprzednim obrazie. Jednak czy wychodzi to filmowi na dobre? Gareth Evans postanowił się zmierzyć ze swoim bardzo dobrze przyjętym dziełem – Raid i nakręcił jego kontynuację i chciał w nim pokazać coś więcej niż tylko walkę. Niestety zasiadając do oglądania nie dostałem tego czego oczekiwałem – lekkiego obrazu na który składają się liczne walki.

Pierwsza część filmu opierała sie na fajnym schemacie – bohater wchodził na kolejne piętra budynku i walczył z przeciwnikami. W zasadzie to 90% filmu stanowiły efektowne walki w ciasnych korytarzach, pomieszczeniach i to było jego siłą, bo oglądało się to świetnie. Druga część dalej wykorzystuje tego samego bohatera głównego, tym razem ma on działać pod przykrywką aby zinfiltorwać mafię i zebrać dowody odnośnie przekupstw itd. Zasiadając do filmu miałem nadzieję na konkretne mordobicie, jak to miało miejsce w poprzedniej części (dodatkowo trailer potęgował to wrażenie), niestety moje oczekiwania zostały rozbite w pył. Film bardziej skupia się na pokazaniu „zawiłej” fabuły przez co zdecydowanie mniej jest elementów walki. Jednak jak już rzeczowe sceny występują to trzymają poziom i bardzo miło się je ogląda (no może oprócz walki Ramy z ostatnim przeciwnikiem przed wejściem na salę gdzie rozmawiali Ucok, Bejo i Reza, ta walka wyglądała z początku idiotycznie). Sama fabuła na kolana nie powala, sili się na zawiłość, której niestety nie ma i jest w zasadzie przewidywalna do bólu. Do tego trzeba dodać rozterki bohatera, który całkowicie wierzy w sprawiedliwość i obawia się czy da radę grać złego przed mafią żeby go nie zdemaskowali.

O aktorstwie ciężko mi się tutaj wypowiadać, bo nie jest to typ filmu, gdzie aktorzy mogą świetnie zabłysnąć talentem. Na pewno choreografia walk była świetna, bardzo miło się na nie patrzyło i nie było jakiś rażących scen w stylu biegania po ścianach. Czasami występowały idiotyczne akcje z użyciem broni białej zamiast palnej, ale można to sobie jeszcze jakoś wytłumaczyć.

Ogółem – bez szału i film niestety nie daje tego czego się po nim widz spodziewa.

5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s