Koneser // La Migliore offerta

Posted: 17 września, 2014 in 8, Dramat, Kryminał, Recenzje

Virgil jest znawcą dzieł sztuki, po jednym spojrzeniu potrafi stwierdzić z jakiego okresu pochodzi dane dzieło, a w przypadku obrazów potrafi też określić , kto go malował i czy jest to falsyfikat czy oryginał. Jest także cenionym aukcjonerem, wielkie domy aukcyjne korzystają z jego usług przy sprzedaży znanych i cenionych dzieł sztuki. O ile podczas aukcji tryska elokwencją, patrząc na dany obraz może o nim opowiadać godzinami, to jednak odczuwa pewien lęk, chorobliwą nieśmiałość wobec kobiet. Akurat trafia mu się okazja wycenienia i prowadzenia sprzedaży wielu cennych antyków z domu Claire, która odziedziczyła go z pełnym inwentarzem po śmierci rodziców. Claire nie jest jednak łatwym klientem, ciągle przekłada spotkanie na którym Vergile ma z nią domówić szczegóły wyceny i sprzedaży, jednak do czasu. Gdy następuje „spotkanie” tych dwojga wychodzi na jaw tajemnica Claire. Dodatkowo jak się w trakcie okazuje, Virgil także posiada swoje tajemnice.

Koneser jest bardzo stonowanym filmem. Wszystko w nim odbywa się bardzo spokojnie, powoli. Nawet kiedy bohaterzy podnoszą głos, to brzmi to w pewien sposób flegmatycznie. Cały nastrój filmu jest świetnie podsycany przez klimatyczną ścieżkę dźwiękową, którą aż miło się słucha i nie odrywa ona od filmu. Wszystkie elementy układanki jakie tworzą całą historię są w odpowiedni sposób odkrywane, nie za wcześnie, nie za późno, ale w idealnym momencie, aż do samego finału.

W rolach głównych możemy zobaczyć zdobywcę oskara Goeffreya Rusha, który fenomenalnie odgrywa tutaj postać Vergila. Drugą pierwszoplanową postać – Claire odgrywa mało znana Holenderska aktorka Sylvia Hoeks. W tle zaś widzimy Jima Sturgessa i Donalda Sutherlanda. Szkoda mi, że postać Billy’ego (grana przez Donalda), przyjaciela Vergila jest tak mało rozwinięta w filmie, bo zapowiadała się bardzo ciekawie.

Podsumowując, Koneser to świetny, klimatyczny film o naprawdę zaskakującym zakończeniu.

8/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s