Sezon na zabijanie // Killing Season

Posted: 16 listopada, 2014 in 6, 7, Akcja, Recenzje, Thriller

Gdy na ekranie telewizora możemy zobaczyć dwie sławy to zwykle możemy się spodziewać filmu, który jest przynajmniej średni w swojej kategorii. „Sezon na zabijanie” mieści się w tym obszarze, nie jest to film wybitny, ale nie jest też bardzo słaby, ot dobra pozycja do obejrzenia bez zbędnych przemyśleń.

Fabuła filmu zahacza o wojnę w Czeczenii, niejako pokazuje jak bardzo ta wojna (w zasadzie każda z wojen taka jest) była wyniszczająca dla ludności cywilnej oraz żołnierzy w niej uczestniczących. Mamy więc pewne nakreślenie czasów gdzie zaczyna się cała historia dzięki czemu możemy już sobie od początku wyrobić pewną opinię o głównych bohaterach, jednak czy jest ona zgodna ze stanem faktycznym? W toku trwania historii wszystkie karty zostają powoli odkryte i nasze opinie o bohaterach zostają odrobinę zrewidowane. Jedynym minusem fabuły filmu jest dla mnie zakończenie, takie trochę bezsensowne, tak jakby reżyser nie wiedział do końca jak zakończyć całą sprawę.

W rolach głównych widzimy tutaj Roberta de Niro, który już wyraźnie gra ostatnimi czasy, starsze osoby (swoje lata już ten aktor ma, więc w sumie ciężko byłoby mu się wcielać w młodych bohaterów). Tutaj gra emerytowanego wojskowego, który w lesie stara się poukładać po szaleństwie wojen w których brał udział. Drugiego bohatera odgrywa John Travolta – serbskiego żołnierza, który pragnie zemsty. Nie mogę się nic przyczepić co do odgrywania ról przez główne postaci, każdy z nich wypadł bardzo dobrze. Muszę jednak przyznać wielki plus Johnowi za teksty w serbskim języku oraz świetnie odegrany europejski akcent (gdy mówił po angielsku). Dla tylko tego „smaczku” warto sięgnąć po ten film.

Ogółem – „Sezon na zabijanie” to w miarę zgrabnie nakręcony film o zniszczeniach jakie niesie w sobie wojna.

6,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s