Sygnał // The Signal

Posted: 7 października, 2015 in 6, 7, Science-Fiction, Thriller

Film „Sygnał” to całkiem sprawnie zrealizowany niskobudżetowy thriller SF.

Fabuła wygląda prosto, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ot trójka studentów MIT natrafia na sygnał hakera, który miesza w serwerach ich uczelni i w końcu postanawiają go wyśledzić. Idąc jego tropem trafiają do opuszczonego domu na środku pustyni w Nevadzie a tam….. Zagadka goni zagadkę, nie wiemy nic o trójce bohaterów – Nicu, Jonahu i Hayley. Nie wiemy także w zasadzie nic o hakerze Nomadzie, którego poszukują, gdzie trafiają, kim są spotykani ludzie. W zasadzie to od momentu gdy trafiają do domku w Nevadzie, jesteśmy tak samo zbici z tropu jak bohaterowie. I z każdą kolejną sceną widz nie przybliża się do rozwiązania, za to zagadki narastają.

Pod względem prezentacji fabuły, stworzenia poczucia ciągłego zastraszenia, zagrożenia, klaustrofobicznych przestrzeni, film wypada naprawdę dobrze. Tym większe brawa dla twórców gdyż jest to obraz niskobudżetowy. Tak więc widać, że wcale nie trzeba olbrzymich pieniędzy aby stworzyć  dobre dzieło, przede wszystkim ważny jest sam pomysł. Jedyna rzecz do której mogę, a nawet muszę się przyczepić jest samo zakończenie. Niby wszystko wyjaśnia, ale z drugiej strony nie robi tego w odpowiedni sposób i pozostaje się z wielkim mętlikiem w głowie (ale nie takim pozytywnym, ale negatywnym, że wszystko co zobaczyliśmy nie trzyma się za bardzo kupy). Do tego na samym końcu nagle zostaje włączona muzyczka, która nijak ma się nie tylko do zakończenia ale i do całego filmu. Nie wiem co autor miał na myśli wybierając właśnie ją.

Od strony aktorskiej to co prawda kreacje bohaterów nie powalają, ale każdy zagrał prawidłowo, na miarę swoich możliwości w tym filmie. Tak więc ten aspekt dla mnie pozostaje tutaj bez większego znaczenia.

Krótko podsumowując – jeśli ma się w tej chwili ochotę na coś z gatunku SF i nic w zasadzie super dobrego nie leci, to można ten film swobodnie obejrzeć.

6,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s