Landmine goes click

Posted: 6 października, 2016 in 8, Dramat, Kryminał, Thriller

„Landmine goes click” to wydawałoby się typowy film z cyklu „rape and revenge”, w której ofiara bądź ktoś bliski ofiary gwałtu powraca aby zemścić się na gwałcicielu. Jednak nie do końca, film wyłamuje się ze schematu dzięki czemu zaskakuje widza w kilku punktach.

Grupa przyjaciół jedzie do Gruzji aby pochodzić po okolicznych pagórkach, wypocząć. Alicia i Daniel mają się za niedługo pobrać, jednak Daniel nie wie, że jego ukochana zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem – Chrisem. Gdy docierają na ustalone wcześniej miejsce i spotykają się ze swoim przyszłym przewodnikiem ich spokój zostaje zburzony w brutalny sposób – Chris wchodzi na starą minę i tym samym zostaje unieruchomiony. Jednak czy wdepnięcie na minę było zupełnym przypadkiem? W pewnym momencie w toku fabuły koło naszych bohaterów pojawia się Ilya, Gruzin który twierdzi, że chce im pomóc w tarapatach, ale jego gesty, zachowanie świadczą o zupełnie innych zamiarach…

Film ma kilka naprawdę ciekawych zwrotów akcji, ale samo zakończenie jest jednak taką „wisienką na torcie” bo zupełnie wyłamuje się ze schematu. Nie ma żadnego catharsis, odetchnięcia, że to już koniec. Jest raczej uzmysłowienie sobie, że całe działanie były złem i zrozumienie co tak naprawdę się zrobiło. to właśnie ta ostatnia scena całkowicie wywraca do góry nogami nasz obraz głównego bohatera i zmienia sposób patrzenia na film.

Przez cały czas oglądania obrazu napięcie się stopniowo kumuluje i to nie tak nagle, ale powolutku. Coraz ciężej jest usiedzieć na miejscu i cały czas mimowolnie wpada do głowy myśl „co ja bym zrobił na ich miejscu?”. Sam fakt osadzenia tego filmu tu i teraz, w konkretnym kraju gdzie nadal bardzo możliwe jest znalezienie lub wdepnięcie na nie tak dawno założone miny, niewypały, w kraju przez który przetoczył się straszny konflikt, sprawia, że film jest brutalnie prawdziwy i możliwy do urzeczywistnienia się.

Nic więcej nie chcę już powiedzieć o tej produkcji, za to na pewno ją polecam!

8/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s