ARQ

Posted: 30 listopada, 2016 in 7, 8, Recenzje, Science-Fiction, Sensacyjny, Thriller

Najnowsza pełnometrażowa produkcja ze stajni Netlfixa „ARQ” bierze na warsztat podróżowanie w czasie, a dokładniej tworzenie się pętli czasowej, w której wszystko zaczyna się tym samym punkcie i rozgrywa w ten sam sposób. No chyba, że układ zostanie wyprowadzony z równowagi przez niepasujące do schematu zachowanie.

Renton budzi się o 6:16 u boku Hannah, chwilę potem do pokoju w którym śpią wpada trójka uzbrojonych osób i zaciągają ich do warsztatu pracy Rentona. Tam związują i dają chwilę czasu do namysłu – żądają aby Renton oddał im przechowywane w domu pieniądze. Gdy ten próbuje walczyć z napastnikami zostaje postrzelony i umiera… Renton budzi się w swoim łóżku o 6:16 u boku Hannach, chwilę potem do pokoju w którym śpią wpada….. Jednak pamięta o wydarzeniach po poprzednim obudzeniu i stara się im przeciwdziałać. W taki właśnie sposób rozpoczyna się fabuła kolejnego autorskiego filmu pełnometrażowego wyprodukowanego przez Netflix. Fabuła może nie jest najoryginalniejsza, bo podobny schemat można było oglądać w „Dniu Świstaka” czy „Na skraju jutra”. Tutaj jednak fabuła posiada kilka dość ciekawych zmian akcji i niespodzianek, które mogą zaskoczyć widza.

Film oglądałem z autentycznym zaciekawieniem co dalej, w jaki sposób Renton i Hannah wybrną z sytuacji w której się znaleźli, a im więcej się wyjaśniało i zmieniało w stosunku do poprzedniej pętli czasowej, tym ciekawszy byłem jak dalej rozwinie się akcja, co tym razem pójdzie nie po myśli bohaterów. Tak więc muszę przyznać, że wszystko zostało bardzo fajnie i sprawnie rozpisane aż do samego końca. Bardzo fajnie zrobiony jest też świat otaczający bohaterów, bo wychodzi na to, że jest on zniszczony przez wojnę jaką prowadziła ponadnarodowa korporacja z partyzantami z Block, którzy chcieli wyzwolić ludzi z ucisku. Żadna ze stron nie odpuszcza i nie będzie się bać zastosować wszelakich sposób aby ostatecznie móc wygrać wojnę.

Aktorsko film wypada poprawnie, nikt się nie wyróżnił ale też nikt nie zagrał jakoś bardzo słabo, więc nie ma się czego tutaj doczepić czy specjalnie rozpisywać. Żeby więc nie przedłużać muszę stwierdzić, że mimo iż film nie jest wybitny, który zmieni gatunek, to warto go obejrzeć, dać mu szansę żeby nas zabawił i co nieco zaskoczył przez te 80min.

7,5/10

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s