Bunny the Killer Thing

Posted: 12 grudnia, 2016 in 4, 5, Horror, Komedia, Recenzje

Oglądanie filmu ma nam zapewnić jedną z rzeczy  (lub kilka na raz) – pomóc zabić nudę, zabawić, nauczyć czegoś, odprężyć. Można jednak dodać jeszcze jedną kategorię – umilić spotkanie z dobrymi kumplami przy napojach nie-herbacianych. Tak, niektórych filmów bez piwa w dłoni nie dałoby się obejrzeć, albo wydałyby się one nam zbyt odjechane, dziwne. I taki też jest finlandzki „Bunny the Killer Thing”, bez napojów procentowych i w samotności lepiej go nie odpalać, bo stwierdzimy na końcu, że straciliśmy 80min ze swojego życia.

Grupa znajomych wybiera się do górskiej chatki spędzić miły weekend na imprezowaniu i zabawie, jednak ich sielankę przerywa pojawienie się tajemniczej istoty – gigantycznego królika, który cierpi na niepohamowaną żądzę gwałtu i absolutnie nic nie może stanąć mu na przeszkodzie i zatrzymać gdy obierze kogoś za swój cel. Oczywiście sposób spółkowania tego potwora nie jest zbyt odpowiedni i delikatny dla ludzi w związku z czym królik dość szybko zaczyna szukać kolejnej ofiary…

Film jest naprawdę tak dziwny i pokręcony, że bez piwa i kumpli obok ciężko by się go oglądało. Tak to jeden nakręca drugiego śmiechem z kolejnej dziwnej/głupiej sceny i film jakoś bezboleśnie przechodzi dalej i o dziwo całkiem nieźle ogląda się go w ten sposób. Spiętrzenie absurdu jest naprawdę wysokie, a w ostatniej scenie po prostu przebija wszystko co się widziało w filmie do tej pory (podpowiem: pojawia się damski królik gigant).

Aktorsko nie można powiedzieć, że ktokolwiek zagrał dobrze (nie licząc gigantycznego królika, którego jedyną kwestią przez cały film był w zasadzie okrzyk „pussy”), postaci w filmie po prostu były i tyle (nie to co poziom „aktorstwa” w filmach ZF Skurcz jak np. „Wściekłe pięści węża” gdzie wszyscy z całych sił starali się nie grać i nie angażować w rolę).

Ciężko coś więcej powiedzieć o tym filmie. W każdym razie włączając go na trzeźwo spodziewajcie się czegoś bardzo dziwnego i pokręconego i bądźcie przygotowani, że nie wytrzymacie i szybko wyłączycie film.

ps. Film ten jest rozwinięciem krótkometrażowego obrazu, jeżeli ktoś jest ciekaw, to można go obejrzeć tutaj – https://youtu.be/JzH8T4ILLiY

 

4,5/10

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s