John Wick

Posted: 5 Maj, 2017 in 7, 8, Akcja, Thriller

Ostatnio do kin wszedł John Wick 2, wiele osób zachwycało się tym filmem, a ja nie wiedziałem o co chodzi, bo nie widziałem nawet jedynki. Trzeba było więc nadrobić tę 3-letnią zaległość i muszę przyznać, że dawno już się tak dobrze nie bawiłem na filmie.

John Wick to płatny morderca, a raczej ex-płatny morderca. Porzucił swój zawód dla kobiety którą poznał. Niestety, jak dowiadujemy się już na samym początku filmu, jego ukochana tragicznie umiera, położona chorobą. John w ciszy opłakuje jej śmierć i nagle los zsyła mu ostatni podarunek od żony, swego rodzaju prezent zza grobu – żona kupiła dla niego psa, który został mu dostarczony przez kuriera już po jej śmierci. Mały szczeniak pozwala Johnowi powoli odżyć, powoli zaczyna godzić się ze stratą. Jednak do czasu… Kilku rosyjskich gangsterów napada go w domu aby ukraść jego wspaniały wóz forda mustanga i zabija przy tym psa. John nie ma zamiaru puścić im tego płazem i wyrusza w pościg.

Jak widać fabuła nie jest skomplikowana, nie mamy tutaj jakichś głębokich przemyśleń bohatera, bo jego zadaniem jest po prostu działać i to działać śmiertelnie skutecznie. I tak właśnie jest prze cały film. Trup ściele się tu tak gęsto, że nasz bohater może się niemal potykać o leżące ciała. Tak więc pod tym względem film spełnia w 100% swoje zadanie, bo to po prostu doskonałe kino sensacyjne. Ogląda się je naprawdę wyśmienicie. Choreografia walk jest po prostu przepiękna, ale należy pamiętać, że John nie jest ekspertem od walki wręcz (choć zdarza mu się też walczyć na pięści w filmie), ale jest ekspertem od broni palnej. Tak więc strzały w zwarciu, strzał zaraz po przerzuceniu przeciwnika przez ramię, strzał z biodra, itp. to chleb powszedni w tym obrazie. A im bardziej przekombinowany sposób uśmiercenia przeciwnika, tym widz się lepiej bawi oglądając ten film.

Widać też, że film czerpie garściami z klasyków. John to „one man army”, sam, osobiście pokonuje wszystkich przeciwników na swojej drodze. Jednak w toku fabuły zostaje wyjaśnione, że John nie działa zupełnie sam, ma kilku popleczników, którzy mogą wesprzeć go walce i robią to z równie wielką gracją jak i on sam. Nie zmienia to jednak faktu, że na ekranie będziemy oglądać głównie osiągnięcia Johna.

Zresztą co tu dużo więcej mówić, jeśli lubicie kino sensacyjne, nie potrzebujecie głębokiej fabuły ale tony dobrej zabawy to John Wick jest zdecydowanie dla was!

7,5/10

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s