John Wick

Posted: 5 Maj, 2017 in 7, 8, Akcja, Thriller

Ostatnio do kin wszedł John Wick 2, wiele osób zachwycało się tym filmem, a ja nie wiedziałem o co chodzi, bo nie widziałem nawet jedynki. Trzeba było więc nadrobić tę 3-letnią zaległość i muszę przyznać, że dawno już się tak dobrze nie bawiłem na filmie. Czytaj resztę wpisu »

Logan: Wolverine

Posted: 15 kwietnia, 2017 in 9, Akcja, Dramat, Recenzje, Science-Fiction

W komiksach Wolverine odchodził kilka razy, w filmach MCU jest od zawsze i zawsze był ostatecznie niepokonany. Jednak najnowszy film o Wolverine pokazuje, że mimo swoich mocy jest on tylko człowiekiem, którego może zwyczajnie przygnieść życie. Czytaj resztę wpisu »

Julieta

Posted: 27 marca, 2017 in 8, Dramat, Recenzje

Pedro Almodovar w swoim najnowszym filmie pokazuje koleje losu jakie spotykały tytułową Julietę, a wszystko rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Czytaj resztę wpisu »

White Dog

Posted: 27 stycznia, 2017 in 8, Dramat, Recenzje, Thriller

Część filmów o rasizmie pokazuje po prostu to zjawisko, jego uczestników oraz skutki ich działań („Romper Stomper”, „Imperium”), inne z kolei pokazują przemianę bohatera z człowieka pełnego nienawiści do osoby, która zaczyna akceptować inność otaczających go ludzi („Więzień nienawiści”, „Fanatyk”). Obraz Fullera czyli „White Dog” z 1982r. można zaliczyć to tej drugiej kategorii. Jest to jednak film podejmujący temat rasizmu w niecodzienny sposób, bo nie tyle ludzie są tutaj bohaterami ile zwierzę – biały owczarek niemiecki. Czytaj resztę wpisu »

„Toksyczny mściciel” to przedstawiciel kina klasy B, ale nie byle jaki, bo to czołowa produkcja wytwórni filmowej Troma. Wytwórni, która wyspecjalizowała się w tego typu produkcjach, a żeby nie pisać za dużo o twórcach, pozwolę sobie przytoczyć słowa jednego z założycieli wytwórni, Lloyda Kaufmana, które najlepiej obrazują sposób ich działania: „Po co wydawać dwadzieścia milionów na jeden film, skoro za te pieniądze można stworzyć sto innych?„. Na pewno trzeba przyznać, że nie jest to typ filmu dla każdego. Jeżeli szukasz niesamowitej fabuły, analizy rzeczywistości, głębokich rysów postaci oraz wysublimowanego humoru, to „Toksyczny mściciel” zdecydowanie nie zawiera tych elementów. Ten film jest po prostu tak zły, że aż dobry! Czytaj resztę wpisu »